Allmän kurs

Joakim Andersson

Linda Bergström

Linda Bergström

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
linda.bergstrom@skurupsfolkhogskola.se

Monica Jörnhov-Andersson

Christoffer Petersson

Petter Ramnemo

Lärare & Samordnare Allmän Grund

0411 - 55 89 22
petter.ramnemo@skurupsfolkhogskola.se

Kelly Hansson

Lärare 

0411-55 89 00 (växel)
kelly.hansson@skurupsfolkhogskola.se

Filmutbildningarna

Thomas Frantzén

Linjeledare

0411-55 89 39
thomas.frantzen@skurupsfolkhogskola.se

Carin Bräck

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
carin.brack@skurupsfolkhogskola.se

Mattias Piltz

Journalistutbildning

Ulf Svenning

Linjeledare

0411-55 89 05
ulf.svenning@skurupsfolkhogskola.se

Maja Ljung

Lärare (Tjänstledig)

0411-55 89 29
maja.ljung@skurupsfolkhogskola.se

Patrik Lundberg

Lärare

0411-55 89 00 (växel)

Agneta Nordin

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
agneta.nordin@skurupsfolkhogskola.se

Musikutbildningar

Andreas Ralsgård

Linjeledare Folkmusiklinjerna

0411 - 55 89 38
andreas.ralsgard@skurupsfolkhogskola.se

Anna Nyander

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
anna.nyander@skurupsfolkhogskola.se

Brita Björs

Linjeledare

0411-55 89 00 (växel)
brita.bjors@skurupsfolkhogskola.se

Fredrik Kronkvist

Göran Schelin

Johan Hallström

Linjeledare Rocklinjerna

0411 - 55 89 34
johan.hallstrom@skurupsfolkhogskola.se

Johnny Åman

Lärare

0411-88 89 00 (växel)
johnny.åman@skurupsfolkhogskola.se

Josefine Cronholm

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
josefine.cronholm@skurupsfolkhogskola.se

Loïc Dequidt

Linjeledare Jazzlinjerna & Lärare

0411-55 89 37
loic.dequidt@skurupsfolkhogskola.se

Michala Østergaard-Nielsen

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
michala.ostergaard@skurupsfolkhogskola.se

Torben Waldorff

Lärare Jazzlinjerna

0411-55 89 36
torben.waldorff@skurupsfolkhogskola.se

Skrivarlinjen & Skrivpedagoglinjen

Niklas Åkesson

Linjeledare (Skrivarlinjen) & Bibliotekarie

0411 - 55 89 25
niklas.akesson@skurupsfolkhogskola.se

Joakim Andersson

Helena Fehrman

Lärare

0411 - 55 89 27
helena.fehrman@skurupsfolkhogskola.se

Therese Granwald

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
therese.granwald@skurupsfolkhogskola.se

Maja Ljung

Lärare

0411-55 89 29
maja.ljung@skurupsfolkhogskola.se

Oscar Nilsson Tornborg

Lotte Vikléa (fd. Lannerberth)

Linjeledare (Skrivpedagoglinjen)

0411-55 89 00 (växel)
lotte.viklea@skurupsfolkhogskola.se

Externa Kurser

David Trenneman

Utvecklingsledare, Allmän kurs och Arbetsmarknadsenheten

010-330 27 45
david.trenneman@skurupsfolkhogskola.se