Medarbetare

Det är vi som jobbar på Skurups folkhögskola!

 

Expedition

Yara Ali

Kurator (Allmän kurs grund, Etableringkurser & SMF)

0411 - 55 89 03
yara.ali@skurupsfolkhogskola.se

Annsofi Bergström

Administrativ chef

0411-55 89 02
annsofi.bergstrom@skurupsfolkhogskola.se

Karl-Magnus Eklundh

Utvecklingsledare, Allmän kurs och GES

0411-55 89 24
karl-magnus.eklundh@skurupsfolkhogskola.se

Arvid Gisby

Liliana Grabaszewska

Skoladministratör

010-330 2754
liliana.grabaszewska@skurupsfolkhogskola.se

Rebecka Herlöfsson

Kurator (Allmän kurs & Speciallinjer)

0411 - 55 89 17
rebecka.herlofsson@skurupsfolkhogskola.se

Lina Hiller

Ekonomichef

0411-55 89 08
lina.hiller@skurupsfolkhogskola.se

Elin Hörberg

Kommunikatör, evenemangsproducent

010-330 2767
elin.horberg@skurupsfolkhogskola.se

Ulla Lannér

Administratör, Sommarkurser

0411-55 89 04
ulla.lanner@skurupsfolkhogskola.se

Ulrika Liljenström

Utvecklingsledare, Kulturlinjerna

010-330 27 98
ulrika.liljenstrom@skurupsfolkhogskola.se

Åsa Mackarp

Internatansvarig

0411-55 89 09

asa.mackarp@skurupsfolkhogskola.se

Frida Quist

Personaladministratör

010-330 27 56
frida.quist@skurupsfolkhogskola.se

Carlos Soto-Thompson

Oscar Waldner

Skoladministratör

010-330 27 55
oscar.waldner@skurupsfolkhogskola.se

 

Restaurang

Jonathan Svensson

Restaurang Mittpunkten

0411-55 89 15
jonathan.svensson@skurupsfolkhogskola.se

Monica Larsson

Restaurang Mittpunkten

0411-55 89 14
monica.larsson@skurupsfolkhogskola.se

Maria Mårtensson

Restaurang Mittpunkten, restaurangchef

0411-55 89 13
maria.martensson@skurupsfolkhogskola.se

Lokalvården

Anita Persson

Lokalvårdare

0411-55 89 12
anita.persson@skurupsfolkhogskola.se

Rose-Marie Svensson

Lokalvårdare

0411-55 89 11
rose-marie.svensson@skurupsfolkhogskola.se

 

Lärare

Allmän kurs

Joakim Andersson

Linda Bergström

Linda Bergström

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
linda.bergstrom@skurupsfolkhogskola.se

Monica Jörnhov-Andersson

Lotte Lannerberth

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
lotte.lannerberth@skurupsfolkhogskola.se

Kristina Niniansdotter

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
kristina.niniansdotter@skurupsfolkhogskola.se

Christoffer Petersson

Petter Ramnemo

Lärare (Föräldraledig Vårterminen 2020)

0411 - 55 89 22
petter.ramnemo@skurupsfolkhogskola.se

Eva Solér

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
eva.soler@skurupsfolkhogskola.se

David Trenneman

Anna Wolanska

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
anna.wolanska@skurupsfolkhogskola.se

 

Filmutbildningarna

Mattias Piltz

Linjeledare

0411-55 89 19
mattias.piltz@skurupsfolkhogskola.se

Carin Bräck

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
carin.brack@skurupsfolkhogskola.se

Carl Johan Folkesson

Thomas Frantzén

 

Journalistlinjen

Ulf Svenning

Linjeledare

0411-55 89 05
ulf.svenning@skurupsfolkhogskola.se

Maja Ljung

Lärare

0411-55 89 29
maja.ljung@skurupsfolkhogskola.se

Patrik Lundberg

Lärare

0411-55 89 00 (växel)

Agneta Nordin

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
agneta.nordin@skurupsfolkhogskola.se

 

Musikutbildningarna

Andreas Ralsgård

Linjeledare Folkmusiklinjerna

0411 - 55 89 38
andreas.ralsgard@skurupsfolkhogskola.se

Alexandra Hamnede

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
alexandra.hamnede@skurupsfolkhogskola.se

Anna Nyander

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
anna.nyander@skurupsfolkhogskola.se

Brita Björs

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
brita.bjors@skurupsfolkhogskola.se

Fredrik Kronkvist

Göran Schelin

Jens Ulvsand

Johan Hallström

Linjeledare Rocklinjerna

0411 - 55 89 34
johan.hallstrom@skurupsfolkhogskola.se

Johnny Åman

Lärare

0411-88 89 00 (växel)
johnny.åman@skurupsfolkhogskola.se

Josefine Cronholm

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
josefine.cronholm@skurupsfolkhogskola.se

Loïc Dequidt

Vik. linjeledare Jazzlinjerna & Lärare

0411-55 89 37
loic.dequidt@skurupsfolkhogskola.se

Michala Østergaard-Nielsen

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
michala.ostergaard@skurupsfolkhogskola.se

Peter Nilsson

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
peter.nilsson@skurupsfolkhogskola.se

Tomas Pettersson

Torben Waldorff

Linjeledare Jazzlinjerna

0411-55 89 36
torben.waldorff@skurupsfolkhogskola.se

 

Skrivarutbildningarna

Niklas Åkesson

Linjeledare & Bibliotekarie

0411 - 55 89 25
niklas.akesson@skurupsfolkhogskola.se

Joakim Andersson

Helena Fehrman

Lärare

0411 - 55 89 27
helena.fehrman@skurupsfolkhogskola.se

Therese Granwald

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
therese.granwald@skurupsfolkhogskola.se

Carola Mikaelsson

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
carola.mikaelsson@skurupsfolkhogskola.se

Oscar Nilsson Tornborg

 

SMF - Studiemotiverande folkhögskolekurs

Frida Hejdedal

Projektledare - Lärare

010-330 27 74
frida.hejdedal@skurupsfolkhogskola.se

Anna Hennix

Projektledare, Lärare

010-330 2741
anna.hennix@skurupsfolkhogskola.se

 

Speldesign

Lovisa Appelqvist

Thom Kiraly

Lärare

010-330 27 71
thom.kiraly@skurupsfolkhogskola.se

 

Kulturprojektlinjen

Carl Johan Folkesson

Brita Björs

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
brita.bjors@skurupsfolkhogskola.se

 

Övriga utbildningar

Annette Edlund

Lärarassistent

0411-55 89 07 (växel)
annette.edlund@skurupsfolkhogskola.se

Amna Hameed

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
amna.hameed@skurupsfolkhogskola.se

Johanna Hedenquist Jensen

Amanda Ingvaldson

Lärare (Föräldraledig)

0411-55 89 53
amanda.ingvaldson@skurupsfolkhogskola.se

Fatema Japer

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
fatema.japer@skurupsfolkhogskola.se

Ahmad Munir

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
ahmad.munir@skurupsfolkhogskola.se

Peter Skoog

Lärare

0411-55 89 69
peter.skoog@skurupsfolkhogskola.se