Medarbetare

Det är vi som jobbar på Skurups folkhögskola!

 

Expeditionen

Annsofi Bergström

Administrativ chef

0411-55 89 02
annsofi.bergstrom@skurupsfolkhogskola.se

Karl-Magnus Eklundh

Utvecklingsledare - Allmän kurs

0411-55 89 24
karl-magnus.eklundh@skurupsfolkhogskola.se

Arvid Gisby

Liliana Grabaszewska

Skoladministratör

010-330 2754
liliana.grabaszewska@skurupsfolkhogskola.se

Rebecka Herlöfsson

Lina Hiller

tf. Ekonomichef

0411-55 89 08
lina.hiller@skurupsfolkhogskola.se

Elin Hörberg

Lärare och Projektledare

0411-55 89 67
elin.horberg@skurupsfolkhogskola.se

Ulla Lannér

Administratör, Sommarkurser

0411-55 89 04
ulla.lanner@skurupsfolkhogskola.se

Maja Ljung

Utvecklingsledare för kulturlinjerna.

0411-55 89 29
maja.ljung@skurupsfolkhogskola.se

Åsa Mackarp

Internatansvarig

0411-55 89 09

asa.mackarp@skurupsfolkhogskola.se

Helena Olsson

Ekonomichef (Sjukskriven)

0411-55 89 03
helena.olsson@skurupsfolkhogskola.se

Frida Quist

Personaladministratör

010-330 27 56
frida.quist@skurupsfolkhogskola.se

Carlos Soto-Thompson

Oscar Waldner

Skoladministratör

010-330 27 55
oscar.waldner@skurupsfolkhogskola.se

 

Restaurang

Jonathan Svensson

Restaurang Mittpunkten

0411-55 89 15
jonathan.svensson@skurupsfolkhogskola.se

Monica Larsson

Restaurang Mittpunkten

0411-55 89 14
monica.larsson@skurupsfolkhogskola.se

Maria Mårtensson

Restaurang Mittpunkten, restaurangchef

0411-55 89 13
maria.martensson@skurupsfolkhogskola.se

 

Lokalvård

Anita Persson

Lokalvårdare

0411-55 89 12
anita.persson@skurupsfolkhogskola.se

Rose-Marie Svensson

Lokalvårdare

0411-55 89 11
rose-marie.svensson@skurupsfolkhogskola.se

 

Lärare

Allmän kurs

Joakim Andersson

Lovisa Appelqvist

Linda Bergström

Linda Bergström

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
linda.bergstrom@skurupsfolkhogskola.se

Amna Hameed

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
amna.hameed@skurupsfolkhogskola.se

Monica Jörnhov-Andersson

Ahmad Munir

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
ahmad.munir@skurupsfolkhogskola.se

Kristina Niniansdotter

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
kristina.niniansdotter@skurupsfolkhogskola.se

Christoffer Petersson

Petter Ramnemo

Lärare

0411 - 55 89 22
petter.ramnemo@skurupsfolkhogskola.se

David Trenneman

Anna Wolanska

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
anna.wolanska@skurupsfolkhogskola.se

 

Filmutbildningarna

Mattias Piltz

Linjeledare

0411-55 89 19
mattias.piltz@skurupsfolkhogskola.se

Carin Bräck

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
carin.brack@skurupsfolkhogskola.se

Carl Johan Folkesson

Thomas Frantzén

 

Journalistlinjen

Ulf Svenning

Linjeledare

0411-55 89 05
ulf.svenning@skurupsfolkhogskola.se

Maja Ljung

Lärare

0411-55 89 29
maja.ljung@skurupsfolkhogskola.se

Patrik Lundberg

Lärare

0411-55 89 00 (växel)

Agneta Nordin

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
agneta.nordin@skurupsfolkhogskola.se

Ida Persson Lännerberg

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
ida.persson_lannerberg@skurupsfolkhogskola.se

 

Musikutbildningarna

Johan Hallström

Linjeledare Rocklinjerna

0411 - 55 89 34
johan.hallstrom@skurupsfolkhogskola.se

Andreas Ralsgård

Linjeledare Folkmusiklinjerna

0411 - 55 89 38
andreas.ralsgard@skurupsfolkhogskola.se

Torben Waldorff

Linjeledare Jazzlinjerna

0411-55 89 36
torben.waldorff@skurupsfolkhogskola.se

Josefine Cronholm

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
josefine.cronholm@skurupsfolkhogskola.se

Loïc Dequidt

Anna Elwing Olofsson

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
anna.elwing_olofsson@skurupsfolkhogskola.se

Daniel Fredriksson

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
daniel.fredriksson@skurupsfolkhogskola.se

Olof Göthlin

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
olof.gothlin@skurupsfolkhogskola.se

Alexandra Hamnede

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
alexandra.hamnede@skurupsfolkhogskola.se

Fredrik Kronkvist

Anders Lorentzi

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
anders.lorentzi@skurupsfolkhogskola.se

Simon Mårtensson

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
simon.martensson@skurupsfolkhogskola.se

Peter Nilsson

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
peter.nilsson@skurupsfolkhogskola.se

Anna Nyander

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
anna.nyander@skurupsfolkhogskola.se

Margareta "Maggi" Olin

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
maggi.olin@skurupsfolkhogskola.se

Tomas Pettersson

Göran Schelin

Jens Ulvsand

Johnny Åman

Lärare

0411-88 89 00 (växel)
johnny.åman@skurupsfolkhogskola.se

Michala Østergaard-Nielsen

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
michala.ostergaard@skurupsfolkhogskola.se

 

Skrivarutbildningarna

Niklas Åkesson

Linjeledare & Bibliotekarie

0411 - 55 89 25
niklas.akesson@skurupsfolkhogskola.se

Joakim Andersson

Maria Brynge

Lärare

0411 - 55 89 28
maria.brynge@skurupsfolkhogskola.se

Helena Fehrman

Lärare

0411 - 55 89 27
helena.fehrman@skurupsfolkhogskola.se

Carola Mikaelsson

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
carola.mikaelsson@skurupsfolkhogskola.se

Oscar Nilsson Tornborg

 

SMF - Studiemotiverande folkhögskolekurs

Amna Hameed

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
amna.hameed@skurupsfolkhogskola.se

Anna Hennix

Projektledare, Lärare

010-330 2741
anna.hennix@skurupsfolkhogskola.se

Ahmad Munir

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
ahmad.munir@skurupsfolkhogskola.se

Camilla Offerlind

Gunnel Ottersten

Ansvarig Allmän kurs Grund - Lärare

0411-55 89 00 (växel)
gunnel.ottersten@skurupsfolkhogskola.se

 

Externa kurser

(SFI - Svenska från dag ett, Etableringskurs m.f.l.)

Martin Egnell

Madeleine Elmqvist

Madeleine Elmqvist

Kristoffer af Forselles

Camilla Hansen

Lärare

0411-55 89 00 (växel)
camilla.hansen@skurupsfolkhogskola.se

Johanna Hedenquist

Elinor Hermansson

Fatema Japer

Lärare

0411 - 55 89 00 (växel)
fatema.japer@skurupsfolkhogskola.se

Ulf Littorin

Christina Nilsson